Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

O nas

W naszych gabinetach czeka na Państwa zespół profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksowe, bezbolesne leczenie w miłej atmosferze. Nasi doświadczeni i świetnie wykształceni lekarze z zaangażowaniem zadbają o Państwa zdrowie i komfort.

Przedstawiamy nasz Zespół:

 


Dr Krzysztof Zieliński

Lekarz dentysta, specjalista protetyki stomatologicznej

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko – dentystyczny. Studia ukończył w 2006 roku. Przez cały okres studiów nagradzany stypendium naukowym. Od 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z protetyki stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno – kliniczne ze studentami ŚUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej. W 2013 zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z implantologii stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists). Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Jest aktywnym członkiem PTDNŻ (Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia) oraz OSIS. W kręgu jego zainteresowań są zagadnienia związane z protetycznym leczeniem dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, leczenie implantologiczno-protetyczne oraz chirurgia stomatologiczna i implantacyjna.

Przyjmuje:

 • poniedziałki 14.00 – 19.00
 • środy  9.30 – 13.00
 • czwartki 14.00 – 19.00

Certyfikaty


Dr Przemysław Nowak

Lekarz dentysta, implantolog, chirurg stomatologiczny

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, na wydziale lekarsko-dentystycznym, który ukończył w 1989r. Jest również absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Sienie (Włochy), gdzie odbywając staż w latach 2009 – 2011 zdobył tytuł Master of Implantoprosthodontics. Od 1991r prowadzi własną praktykę stomatologiczną w Polsce a od 2005r., w zakresie implantoprotetyki i chirurgii, współpracuje na stałe z kliniką dentystyczną w Londynie. Odbył w Polsce i za granicą, wiele kursów i szkoleń z zakresu chirurgii implantologicznej oraz periodontologii, m.in.:

 • „Implatology -surgical and prosthetic course” Nobel Bio Care Poland CDC for CPD, Warszawa 1998r.
 • „Protezy stałe na Implantach w systemie Brenemarka” – leczenie protetyczne protezami stałymi oparte na wszczepach. Akademia Medyczna w Warszawie 1999 r.
 • Warsztaty „Rola Regeneracji Tkanek podczas leczenia periodontologicznego. Sterowana regeneracja tkanek w periodontologii i chirurgii periodontologicznej” Warszawa, maj 2000 r.
 • „Articulation Oclussion – Articulation-clinical decision making to reach optimal and realistic perio/pros implant results” London 2000r.
 • Intensive teaching seminar on maxiliary and bone manipulation in implant dentistry, Warszawa 2000r
 • Advance Replace select Surgical and Prosthetic Training Course, CDC for CPD. Warszawa 2001r.
 • Nobel Guide Concept Trainig Course, Nobel Biocare , Warszwa, 2005r.
 • International Expert Program „ The Time is now for the implant Aesthetic, with dr Uli Grunder, 31.03.-01.04.2006 , Estman Hospital London

Stale bierze czynny udział w konferencjach stomatologicznych polskich i zagranicznych. Jest członkiem The Association of Dental Implantology UK

Przyjmuje:

 • poniedziałki 14.00 – 19.00

Certyfikaty 


Dr n. med. Maria Dambietz-Czok

Lekarz dentysta, Ortodonta (DMD)

Absolwentka Wydziału Stomatologii Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster (Niemcy). Na tej samej uczelni uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W latach 2011-2012 Curriculum Ortodontyczne na Akademii Haranni w Herne (Niemcy). Obecnie w trakcie odbywania studiów podyplomowych Master of Science in Orthodontics z ortodoncji na Uniwersytecie Krems w Austrii. Po studiach pracowała dla miasta Münster (Niemcy), gdzie z urzędu ds. zdrowia prowadziła diagnostykę, profilaktykę i edukację stomatologiczną u najmłodszych pacjentów w szkołach i przedszkolach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu klinikach stomatologicznych i ortodontycznych w Północnej Westfalii i Dolnej Saksonii w Niemczech. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Od 2017 roku mieszka i praktykuje w Polsce.

Pani Doktor jest zwolenniczką wczesnej profilaktyki w leczeniu ortodontycznym dzieci. Stosuje nowoczesne rozwiązania terapeutyczne aparatami ruchomymi już u najmłodszych pacjentów. Dla starszych i dorosłych preferuje leczenie aparatami stałymi z uwzględnieniem leczenia zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych.

Przyjmuje:

 • wtorki  13.00 – 19.00

Certyfikaty.


Dr n. med. Jacek Żurek

Lekarz dentysta, specjalista periodontolog

Jest absolwentem Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, którą ukończył w 2004 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza dentysty. Następnie ukończył staż specjalizacyjny w dziedzinie periodontologii w Zakładzie Chorób Przyzębia i Błon Śluzowych Jamy Ustnej Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu. W latach 2006 – 2013 był pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy, a później asystenta. W 2010 roku przystąpił do państwowego egzaminu specjalizacyjnego, dzięki czemu uzyskał tytuł i uprawnienia specjalisty w dziedzinie periodontologii.

Dr Jacek Żurek to specjalista, który nieustannie poszerza zakres swojej wiedzy. O jego ambicjach świadczą licznie posiadane dyplomy i certyfikaty. Ukończył ponad 80 kursów i szkoleń doskonalących, prócz tego jest regularnym uczestnikiem konferencji i sympozjów naukowych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi – jest autorem i współautorem wielu prac naukowych z dziedziny periodontologii, a także stomatologii estetycznej oraz stomatologii wieku rozwojowego. Współpracuje z wydawnictwem Elamed. Jest również współautorem kilku doniesień kongresowych i plakatów. Prowadzi cykl kursów przygotowujących lekarzy stażystów do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (Lepetytorium). Prócz tego jest autorem wykładów dla lekarzy ortodontów – ich tematyką jest współpraca pomiędzy specjalistami periodontologii i ortodoncji.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Śląskiego oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.


Dr n.med. Jacek Żurek specjalizuje się w leczeniu schorzeń przyzębia z wykorzystaniem metod chirurgicznych i niechirurgicznych. Wykorzystuje również techniki regeneracyjne. Zajmuje się leczeniem interdyscyplinarnym – niejednokrotnie przeprowadza terapię u pacjentów z chorobami przyzębia, ściśle współpracując ze specjalistami w zakresie ortodoncji. W obrębie jego zawodowych zainteresowań znajduje się również terapia fotodynamiczna (leczenie chorób przyzębia przy użyciu lasera) oraz kosmetyczna chirurgia przyzębia (pokrywanie pojedynczych i mnogich recesji dziąsłowych). Koryguje chirurgicznie przebieg dziąseł wraz z kośćmi, zajmuje się też chirurgicznym pogrubianiem dziąsła przeszczepem pobranym z podniebienia.

Udziela pomocy pacjentom z trudnymi przypadkami implantologicznymi, w tym z brakami wystarczającej ilości tkanki kostnej i dziąsła w rejonie estetycznym. Zajmuje się także implantologią estetyczną, implantoprotetyką oraz leczeniem protetycznym pacjentów z chorobą przyzębia.

Zainteresowania:

 • leczenie chorób przyzębia (terapia niechirurgiczna i chirurgiczna)
 • terapia fotodynamiczna
 • kosmetyczna chirurgia przyzębia
 • implantologia estetyczna, implantoprotetyka, protetyka
 • leczenie chorób przyzębia przy ścisłej współpracy z lekarzami ortodontami
 • współpraca ortodontyczno-periodontologiczna
 • rozwiązywanie trudnych problemów stomatologicznych
 • leczenie interdyscyplinarne

Pozazawodowo interesuje się fotografią, narciarstwem i żeglarstwem.

Przyjmuje:

 • wtorki  13.00 – 19.00
 • czwartki 12.00 – 19.00

Dr n. med. Daria Pietraszewska

Lekarz dentysta, specjalista stomatologii dziecięcej

Ukończyła studia stomatologiczne na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2005 roku uzyskała tytuł naukowy doktora nauk medycznych przyznany przez Śląską Akademię Medyczną. W roku 2009 uzyskała tytuł specjalisty ze stomatologii dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii dziecięcej.

Pani Doktor ma profesjonalne podejście do naszych Małych Pacjentów, dużo cierpliwości oraz przystosowany dla nich gabinet. Podczas pierwszej wizyty stara się zaprzyjaźnić z dzieckiem oraz pokazać mu gabinet i narzędzia, którymi pielęgnuje się i leczy zęby. Przekazuje również dużo wiedzy rodzicom Małych Pacjentów na temat profilaktyki higieny i żywienia dzieci, w odniesieniu do utrzymania zdrowych zębów swoich milusińskich.

W gabinetach BabyDental wykonuje małym pacjentom zabiegi w NARKOZIE – znieczuleniu ogólnym.

Przyjmuje:

 • środy 14.00 – 19.00
 • piątki 10.00 – 15.00

Dr Jacek Szybalski

Lekarz dentysta, endodoncja mikroskopowa

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontology. Uczestnik wielu kursów oraz konferencji naukowych, wciąż doskonali swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje zawodowe.

Ceni precyzję dlatego stale korzysta z mikroskopu stomatologicznego oraz lup. W pracy skupia się na zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją oraz szeroko pojętej stomatologii estetycznej. Prywatnie wielbiciel motoryzacji i podróży

Przyjmuje

 • piątki 13.00 – 19.00

Dr Magdalena Markiewicz

Lekarz dentysta, estetyczna stomatologia zachowawcza

Od 2010 roku jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale Lekarsko Dentystycznym w Zabrzu. Podczas studiów brała czynny udział w kołach naukowych i zjazdach oraz reprezentowała uczelnie na Mistrzostwach Polski Akademii Medycznych w pływaniu. Jest współautorką pracy naukowej z dziedziny protetyki. Obowiązkowy staż podyplomowy odbyła Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-Dental w Gliwicach, gdzie obecnie również pracuje. Pracę zawodową łączy z rozwojem naukowym, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, dzięki czemu może stosować nowe metody leczenia. Interesuje się stomatologią estetyczną, endodoncją i protetyką.

Przyjmuje:

 • czwartki  14.00 – 19.00

Certyfikaty


Dr Michał Kowalczyk

Lekarz dentysta, stomatologia zachowawcza dzieci, młodzieży i dorosłych

Ukończył stomatologię na Wydziale Lekarskim z oddziałem lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. W okresie studiów uczestniczył w licznych konferencjach naukowych oraz kursach z zakresu stomatologii zachowawczej i chirurgii stomatologicznej. Brał aktywny udział w działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii będąc jego członkiem, a później także wchodząc w skład zarządu śląskiego oddziału PTSS. Kliniczny staż podyplomowy odbył w Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental. Chętnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań, by móc sprostać oczekiwaniom swoich pacjentów. Z powodzeniem doskonali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne zwłaszcza z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej. Ma bardzo dobry kontakt z naszymi najmłodszymi pacjentami i jest przez nich bardzo lubiany.

Przyjmuje:

 • wtorki 13.00 – 19.00

Dr Katarzyna Hadera

Lekarz rezydent, w trakcie specjalizacji z protetyki stomatologicznej

Lek. dent. Katarzyna Hadera jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko – dentystyczny, który ukończyła w 2013r. W Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B Dental ukończyła staż podyplomowy a obecnie pracuje jako rezydent, w ramach stażu specjalizacyjnego z zakresu protetyki stomatologicznej. W kręgu jej szczególnych zainteresowań są zagadnienia związane estetyką uzupełnień protetycznych oraz z wykluczaniem stresu stomatologicznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i sympozjach naukowych.

Certyfikaty


Dr Marcelina Orfin

Lekarz rezydent, w trakcie specjalizacji z protetyki stomatologicznej

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko-dentystyczny, który ukończyła w 2013 roku. W Centrum Stomatologii i Medycyny BDental pracuje jako rezydent w ramach stażu specjalistycznego z zakresu protetyki stomatologicznej. Stale poszerza swoje kompetencje i zdobywa wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach. Głównym obszarem jej zainteresowań jest stomatologia zachowawcza, protetyka oraz stomatologia estetyczna.


Dr Ewa Surman – Nowak

Lekarz dentysta / lekarz medycyny estetycznej

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w 1987 roku. Staże studenckie oraz staż po ukończeniu studiów odbyła w Niemczech, skupiając się na doskonaleniu umiejętności w zakresie protetyki stomatologicznej. W 2011 roku ukończyła również studia podyplomowe w dziedzinie medycyny estetycznej.

Jej pasją w dziedzinie stomatologii jest protetyka i implantologia, ze szczególnym uwzględnieniem estetyki stomatologicznej czyli przywracanie pięknego uśmiechu wraz z  prawidłową funkcją żucia.

Prywatnie pasjonują ją podróże, narciarstwo, jazda na rowerze; ogólnie aktywny wypoczynek.

Przyjmuje:

 • środy 14.00 – 19.19.00

Justyna Walasik

Higienistka stomatologiczna


Anita Michalecka

Asystentka stomatologiczna


Urszula Kowalska

Rejestracja medyczna

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00