Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

OrtodoncjaW Centrum BDental oferujemy diagnostykę i leczenie ortodontyczne, czego rezultatem jest poprawa wyglądu i funkcji uzębienia oraz uśmiechnięty pacjent. Nasi lekarze zapraszają wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, z wszelkimi nieprawidłowościami i wadami zgryzu.

Oto zaburzenia ortodontyczne, które leczy się najczęściej.

 • Stłoczenia – zęby mogą być źle ułożone, jeśli łuk zębowy jest mały i/lub zęby są duże. Kość i dziąsła nad korzeniami stłoczonych zębów mogą stać się cienkie i zanikać w rezultacie dużego stłoczenia. Nie wyrznięte zęby, zły zgryz i nieatrakcyjny wygląd mogą być następstwem stłoczenia.
 • Wada dotylna (tyłozgryz) i wystające górne zęby – górne przednie zęby, które odstają poza prawidłowe ułożenie z zębami przednimi dolnymi mają skłonność do urazów, często jest to powiązane z nieprawidłowym zgryzem zębów tylnych (trzonowców ) i nieregularnym rozwojem szczęki. Zazwyczaj odstające górne zęby powiązane są z krótką żuchwą w stosunku do szczęki. Nawyk ssania kciuka i palców może także spowodować protruzję (wysunięcie) górnych siekaczy.
 • Zgryz głęboki – ma miejsce, gdy dolne siekacze zagryzają zbyt blisko dziąseł poza zębami górnymi. Kiedy zęby dolne wgryzają się w podniebienie lub w tkankę dziąseł poza zębami górnymi może to powodować poważne uszkodzenie kości i dyskomfort. Głęboki zgryz ma także wpływ na nadmierne ścieranie górnych siekaczy.
 • Zgryz otwarty – ma miejsce wtedy, gdy górne i dolne siekacze nie stykają się w czasie zagryzania. Ta otwarta przestrzeń pomiędzy zębami górnymi i dolnymi powoduje, że całe ciśnienie w czasie żucia rozkłada się na zęby tylne. To nadmierne ciśnienie i tarcie tylnych zębów czyni żucie mniej efektywnym i może prowadzić do znaczącego ścierania zębów.
 • Odstępy między zębami – jeśli zęby są małe lub niektórych brakuje, lub też łuk zębowy jest szeroki, może to spowodować nadmierne odstępy między zębami. Głównym problemem w takich przypadkach jest nieatrakcyjny wygląd.
 • Zgryz krzyżowy – najczęstszy typ tego zgryzu to górne zęby zagryzające od wewnątrz na zęby dolne, w kierunku języka. Jednoczesny zgryz krzyżowy zębów tylnych i przednich jest najczęściej wcześnie korygowany z powodu trudności w żuciu i gryzieniu.
 • Protruzja (wysunięcie) szczęki dolnej – około 3 do 5 procent populacji posiada żuchwę do pewnego stopnia dłuższą od szczęki. To powoduje, że przednie dolne zęby odstają w przód od przednich górnych zębów i tworzą zgryz krzyżowy. Wskazaniem dla takich pacjentów jest uważne monitorowanie rozwoju szczęk.

Najpopularniejszą metodą leczenia wad zgryzu i korekty krzywego uzębienia są aparaty ortodontyczne. Współczesne leczenie opiera się na stosowaniu zarówno:

Leczenie ortodontyczne wymaga starannej i restrykcyjnej higieny jamy ustnej oraz regularnego zgłaszania się na wizyty kontrolne.


Stałe aparaty ortodontyczne są najpopularniejszą metodą leczenia wad zgryzu i korekty krzywego uzębienia. Dla wielu osób problematyczna jest jednak ich estetyka – przyklejane do zębów zamki i mocowany do nich drut napinający, przez co utrudnione utrzymanie higieny jamy ustnej.

Wartą rozważenia alternatywą jest w takich przypadkach użycie systemu Invisalign® (więcej) wprowadzonego na rynek pod koniec XX w., przez amerykańską firmę Align Technology. Jest to aparat ortodontyczny w formie przeźroczystych nakładek (alignerów) z termoplastycznego silikonu.

Jest to aparat ortodontyczny w formie przeźroczystych nakładek (alignerów) z termoplastycznego silikonu. W oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, zostają przygotowane nakładki na górny i dolny łuk zębów, a ich ilość kształt i ilość dostosowana jest zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta. Laboratorium Invisalign wykonuje zestaw potrzebnych kompletów – indywidualnie dopasowanych szyn-nakładek a ich kolejność noszenia ustalana jest przez lekarza.Każdy zestaw noszony jest przez pacjenta około 14 dni, co najmniej 22 godziny na dobę przez cały okres leczenia, trwający zwykle od 9 do 18 miesięcy. Alignery muszą być wyjmowane do jedzenia i picia oraz na czas szczotkowania zębów.

System Invisalign® może być stosowany w leczeniu zarówno prostych, jak i bardziej złożonych wad, takich jak:

 • stłoczenie zębów – objawia się zaburzeniami w położeniu zębów, jak również ich wyżynaniem się poza łukiem zębowym,
 • przerwy między zębami – pojawiają się kiedy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów,
 • zgryz krzyżowy – powstaje w wyniku niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy i powodować zachodzenie zębów górnych na dolne,
 • zgryz głęboki – w skrócie; to zbyt głębokie zachodzenie zębów górnych na dolne,
 • przodozgryz – to w skrócie odwrotne zachodzenie zębów na siebie – dolnych na górne.

Przywrócenie właściwego układu zębów zawsze poprawia problemy związane z nieprawidłowym zgryzem, niektórymi wadami wymowy, usuwa utrudnienia w gryzieniu i żuciu, redukuje problemy szczękowe i zużycie szkliwa.

Do najważniejszych zalet systemu Invisalign można zaliczyć:

 • brak niezbyt estetycznych drutów i zamków,
 • komfort użytkowania,
 • możliwość zdjęcia szyn w dowolnej chwili,
 • prostsza możliwość utrzymania higieny zębów,
 • brak podrażnień błon śluzowych jamy ustnej

Invisalign® to nie tylko komfortowa alternatywa dla tradycyjnych aparatów, ale przede wszystkim prawdziwa innowacja w dziedzinie korekty ustawienia zębów i wyglądu uśmiechu – to sprawdzony sposób na problemy ortodontyczne

Decydując się na aparat Invisalign nie tylko zadbasz o estetyczne aspekty swojego uśmiechu, ale także zapewnisz sobie zdrowe i mocne zęby na długie lata.

powrót na stronę: oferta

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00